Udinese pokrzyżowało szyki Juventusowi. Mistrzowska feta odroczona [WIDEO]

23.07.2020

Dużą niespodzianką zakończyło się starcie 35. kolejki pomiędzy Udinese a Juventusem. Gospodarze nieoczekiwanie pokonali 2:1 piłkarzy „Starej Damy”.

Porażka drużyny Maurizio Sarriego oznacza, że oficjalne zdobycie tytułu mistrza Włoch zostało odroczone przynajmniej do następnej kolejki. W niej piłkarze Juventusu zmierzą się na własnym boisku z Sampdorią.

Przebieg meczu

Do przerwy goście prowadzili 1:0. Wybitą piłkę z pola karnego Udinese zebrał na około trzydziestym metrze Matthijs de Ligt. Holenderski stoper płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

W 52. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Dokładnym dośrodkowaniem popisał się Ken Sema, a zupełnie niekryty Ilja Nestorovski wpakował piłkę głową do siatki Juventusu.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry indywidualną akcją popisał się Seko Fofana. Pomocnika Udinese nie zdołała zatrzymać Matthijs de Ligt. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej pokonał Wojciecha Szczęsnego, zapewniając swojej drużynie trzy punkty.

Sytuacja w tabeli

Juventus ma obecnie sześć punktów przewagi nad Atalantą. Sympatyków „Starej Damy” może natomiast martwić forma ich zespołu. W ostatnich pięciu meczach piłkarze Maurizio Sarriego zdobyli bowiem ledwie pięć punktów. Udinese dzięki wygranej powiększyło przewagę nad strefą spadkową do siedmiu oczek.

Udinese – Juventus 2:1 (0:1)

0:1 – Matthijs de Ligt 42′

1:1 – Ilja Nestorovski 52′

2:1 – Seko Fofana 92′

Udinese: Musso – Nuytinck, Becao (94′ De Maio), Troost-Ekong, Zeegelaar (69′ Stryger Larsen), ter Avest (78′ Samir), Sema, Fofana, De Paul, Nestorovski, Okaka

Juventus: Szczęsny – Danilo (75′ Cuadrado), Rugani, de Ligt, Alex Sandro, Rabiot, Bentancur, Ramsey (59′ Matuidi), Bernardeschi (60′ Douglas Costa), Dybala, Ronaldo