Specjalna klauzula w kontrakcie Neymara. Brazylijczyk dostępny w „promocyjnej” cenie?
04.05.2019

Latem będziemy świadkiem zapewne kolejnej sagi transferowej związanej z Neymarem. Brazylijczyk od dawna jest łączony z powrotem do Hiszpanii, a wielkie plany Realu Madryt na letnie okienko transferowe powodują, że piłkarza ponownie widzi się w koszulce „Królewskich”.

Zgodnie z informacjami „El Mundo Deportivo” jest to całkiem realne, ale dopiero po kolejnej kampanii. Największą szansą dla ekipy Zidane’a może być specjalna klauzula zapisana w kontrakcie napastnika. Pozwala ona bowiem na odejście zawodnika za sumę odstępnego w wysokości 145 milionów funtów. To niska kwota zważywszy na wydane niemalże 200 milionów funtów przez Paryżan w 2017 roku.

Na niekorzyść Realu przemawia jednak fakt, że może ona zostać aktywowana dopiero po trzech pełnych sezonach, więc Neymar w przypadku chęci odejścia, będzie zmuszony poczekać jeszcze kilkanaście miesięcy. Dodatkowo w przypadku transferu Edena Hazarda w obecnym okienku, Brazylijczyk może raczej zapomnieć o tym transferze.

27-latek od momentu przenosin do stolicy Francji imponuje swoją dyspozycją. Łącznie w ostatnich dwóch kampaniach trafił 49 bramek w 56 spotkaniach.

Odbierz darmowy zakład 20 zł