Prezydent PSG oskarżony o korupcję!
24.05.2019

Nad prezesem Paris Saint-Germain zbierają się powoli ciemne chmury. Nasser Al.-Khelaifi został bowiem oskarżony o korupcję, która miała dotyczyć „kupna” organizacji lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2017 oraz 2019 roku.

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się w marcu tego roku. To wówczas odkryto, że na konto byłego już prezesa IAAF, Lamine’a Diacka wpłynęło blisko 3 miliony funtów od Oryx Qatar Sports Investment, czyli firmy zarządzanej między innymi przez Al-Khelaifiego oraz jego brata. W sprawę został wmieszany także syn Diacka.

Cały proces zakupu wspomnianych mistrzostw świata rozpoczął się już w 2011 roku. Ostatecznie impreza rozgrywana dwa lata temu została przyznana dla Londynu, jednak tegoroczne mistrzostwa, tak jakby planowo, rozpoczną się w Katarze – konkretnie w Doha.

45-latek jak dotąd zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniem, twierdząc, że zarzuty są całkowicie bezpodstawne. Według „Le Parisien”, nazwisko prezydenta PSG nie pojawia się w żadnym dokumencie, który miał związek z organizacją tych mistrzostw.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!