Luka Jovic oddala się od Madrytu? – “Lepiej wpasowałbym się do Premier League lub Serie A”
26.05.2019

“Deal done, Luka Jovic trafi do Realu” – takie nagłówki mogliśmy zaobserwować w mediach jeszcze kilkanaście dni temu. Transfer serbskiego piłkarza do Madrytu wydawał się wręcz kwestią czasu. Futbol bywa jednak nieprzewidywalny, a los 21-latka być może będzie idealnym tego przykładem. 

Real Madryt miał dość szybko rozpocząć letnie zakupy, a Luka Jovic przymierzany był do pierwszego transferu “Królewskich”. Serb miał bowiem uzgodnić warunki indywidualnego kontraktu, a oba kluby były bliskie porozumienia w sprawie kwoty odstępnego. Temat w ostatnich dniach ucichł. Dodatkowo pojawiły się sugestie, iż madrycki zespół nie zamierza spełniać wygórowanych wymagań Eintrachtu.

Biorąc pod uwagę ostatnią wypowiedź napastnika, trudno uwierzyć, by transfer do Realu był bliski realizacji. Zawodnik całkiem otwarcie wypowiedział się na temat przyszłości – Z mojego doświadczenia w Lidze Europy mogę powiedzieć, iż są niektóre ligi, gdzie mój styl gry pasuje do panujących tam warunków. Jeśli chodzi o aspekty fizyczne, Bundesliga jest bardzo wymagająca. Po meczach z Interem oraz Chelsea mam wrażenie, że lepiej wpasowałbym się do Premier League lub Serie A. Sposób gry w tych ligach bardziej mi odpowiada.

Nie ma jak na razie klubów z wymienionych regionów, które są poważnie zainteresowane 21-latkiem. Być może wypowiedź samego piłkarza wpłynie na działalność poszczególnych zespołów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!