Milan zrezygnuje z gry w LE? Sprytny plan ekipy z Mediolanu
01.06.2019

AC Milan już od jakiegoś czasu ma stale problemy z zasadami Financial Fair Play. Dyrektor generalny klubu, Ivan Gazidis, wpadł jednak na pewien pomysł, dzięki któremu „Rossoneri” na minimum rok uwolnią się z tych kłopotów. Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Zgodnie z informacjami „Corriere dello sport”, ekipa z Mediolanu negocjuje z UEFA wykluczenie z rozgrywek Ligi Europy na kolejny rok. Powodem są zbyt rygorystyczne przepisy po poprzednim sezonie, w którym Milan także zmagał się z podobnymi kłopotami. Wówczas postanowiono pójść na rękę piątej drużynie Serie A, pod warunkiem, że wraz z kolejna kampanią władze europejskiej federacji, mówiąc kolokwialnie, podkręcą im śrubę.

Jak się jednak okazuje, nowe kryteria okazały się trudne do spełnienia i Gazidis stoi za pomysłem, aby Milan otrzymał roczne zawieszenie od UEFA, co całkowicie zredukuje ich kłopoty. Dzięki temu zespół z Mediolanu zrównoważy swoje finanse, które po poprzednim chińskim właścicielu klubu, są obecnie w niekorzystnym stanie.

Jeśli UEFA zgodzi się na ten pomysł, wówczas miejsce w Lidze Europy przypadnie najprawdopodobniej dla Torino.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO