Oferta od angielskiego giganta za Koulibaly’ego. Padnie transferowy rekord?!
19.06.2019

Kalidou Koulibaly od kilku lat jest łączony z przenosinami do Premier League. Czy tym razem transfer Senegalczyka do Anglii zostanie dopięty?

Defensor począwszy od 2016 roku mógł zasilić angielskie drużyny. Pierwotnie miała być to Chelsea za rządów Antonio Conte, który za wszelką cenę pragnął mieć stopera w swojej kadrze. To wówczas odbyła się sławna już rozmowa włoskiego trenera wraz z prezesem Napoli:

Następnym zakochanym w Koulibalym został Jose Mourinho, ale Portugalczykowi także nie udało się namówić piłkarza do odejścia. Według „La Gazzetta dello Sport”, tym razem spróbuje Pep Guardiola. Manchester City zaoferuje bowiem ekipie z Serie A aż 95 milionów euro. Taka kwota sprawiłaby, że “K2” pobiłby transferowy rekord jeśli chodzi o obrońców.

27-latek miałby zostać pewnego rodzaju następcą Vincenta Kompany’ego, który niedawno został mianowany nowym szkoleniowcem Anderlechtu. Reprezentant Senegalu posiada jeszcze czteroletnie kontrakt z Napoli. Mimo to transfery Kostasa Manolasa oraz Jamesa Rodrigueza za dość spore pieniądze mogą sugerować, że klub przygotowuje się do jednej, wielkiej sprzedaży.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!