Mateo Kovacic zostanie w Chelsea. “Królewscy” osiągnęli swój cel!
27.06.2019

A jednak! Chelsea przeprowadzi transfer w trakcie letniego okna. Pomimo zakazu, “The Blues” mogą sfinalizować przeprowadzkę Mateo Kovacicia na stałe do Londynu. Według ostatnich doniesień mediów, klub ze stolicy Anglii zdecydował się na ten ruch. Real Madryt otrzyma pieniądze, których od początku oczekiwał!

Tuż po zakończeniu sezonu, przedstawiciele Chelsea niespecjalnie rwali się do negocjacji z “Królewskimi” w sprawie definitywnego transferu Chorwata. Londyński zespół mógł sfinalizować tę transakcję, gdyż Mateo Kovacic jest zarejestrowany w klubie. Tym samym, zakaz nie obwiązuje tego transferu, gdyż “The Blues” nie mogą rejestrować nowych zawodników.

Przełom w sprawie Kovacicia nastąpił na początku tygodnia. Początkowo hiszpańskie media sugerowały, że Chelsea jednak skusi się na sprowadzenie Mateo. W środowy wieczór, większość wiarygodnych źródeł poinformowało o transferze 25-latka. Jak donosi m.in. Gianluca Di Marzio, zespół z Anglii zapłaci Realowi 50 milionów euro (bonusy są wliczone w kwotę). Kovacic ma podpisać umowę na dniach, gdyż dopinane są wszelkie szczegóły.

Jest to suma, jaką od początku oczekiwał Real Madryt. “Królewscy” odetchnęli z ulgą, gdyż taki zastrzyk gotówki pozwoli im zbilansować fundusze. Czy dla “The Blues” jest to dobry ruch? Mateo kilka razy udowodnił na Stamford Bridge, że może być bardzo mocnym punktem zespołu. Mając na uwadze zakaz transferowy Chelsea i związane ręce klubu, to Real przy tej transakcji rozdawał karty.