Najdrożej sprzedani zawodnicy Barcelony? Pierwsza dziesiątka mówi wszystko…
28.06.2019

FC Barcelona – legendarny klub, pięknie położony, o którym marzy bądź marzyła większość piłkarzy. “Duma Katalonii” od dekad słynie z najlepszych zawodników, których potrafiła ich ściągać. Problemy pojawiają się, kiedy trzeba sprzedawać…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Ostatnie lata wydają się pod tym względem wręcz niedorzeczne. Podczas gdy ceny rosną jak na drożdżach, Barcelona jakby zatrzymała się w czasie. Oddaje naprawdę wartościowych zawodników za mocno zaniżone kwoty, co na przestrzeni lat złożyłoby się na okazałą sumę.

Dobrze oddaje to zestawienie najdrożej sprzedanych zawodników, w którym Barcelona z pewnością ustępuje innym wielkim klubom. Oczywiście – dostała najwięcej w historii za Neymara, swego czasu innym rekordem był Luis Figo. Byli to jednak zawodnicy, których nie chciano oddawać – w obu przypadkach pokryto ich klauzule odstępnego.

Reszta, być może poza Yerrym Miną, to zawodnicy, za których można było dostać trochę/dużo więcej. Alexis, Cesc, Toure, Ronaldo, Pedro… A to przecież ci teoretycznie najdrożsi. Za mniejsze pieniądze oddano także wielu zawodników, na których można było zarobić więcej.

W czołówce mamy też pewne zakłamania w postaci Paulinho i Cillessena (którego nie ma na grafice). Kupienie, a następnie sprzedanie Paulinho z/do Chin było przykładem “kreatywnej księgowości”, podobnie jak sprzedanie Holendra za 35 milionów i kupienie Neto za taką samą kwotę. Patrząc np. na Real, który potrafi sprzedać Kovacicia za 50 milionów, widzimy przepaść…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO