Legenda Liverpoolu ocenia transfer Maguire’a. “To dwaj najlepsi obrońcy w lidze.”
04.08.2019

Transfer Harry’ego Maguire’a jest już niemalże sfinalizowany. Anglik trafi do Manchesteru United za 80 milionów funtów, dzięki czemu pobije transferowy rekord jeśli chodzi o obrońców. Ta transakcja została niejednokrotnie podważona ze względu na wysokość kwoty odstępnego. W obronie 26-latka postanowiła stanąć….legenda Liverpoolu.

Trudno nie odnieść wrażenia, że ten deal przypomina przenosiny Virgila Van Dijka w 2018 roku. Wówczas także poddawano to pod sporą wątpliwość, ale życie napisało zupełnie inny scenariusz. Graeme Souness twierdzi, że w przypadku reprezentanta Anglii będzie podobnie.

– Jestem jego wielki fanem. Wraz z Van Dijkiem to dwaj najlepsi środkowy obrońcy w ostatnim czasie. Naprawdę lubię tego piłkarza, który poprawiłby jakość każdego zespołu. Spójrzmy na Liverpool – kupili Alissona i wspomnianego Holender. Nagle nie byli „wrażliwi” w obronie, co rozprzestrzenia się po całym zespole. Liverpool jest teraz zespołem, który nie ma żadnych oczywistych słabości. Jeśli grasz przeciwko nim, gdzie szukasz słabego punktu?

– United musi wrócić do tego, że jest drużyną, z którą nikt nie lubi grać. Z pewnością w ubiegłym roku nikomu to nie przeszkadzało, ponieważ byli bezbronni. Czerwone Diabły mają nadzieję, że Maguire zrobi to co Van Dijk i cały zespół poczuje się pewniej.  

Debiut Maguire’a w nowej drużynie nastąpi być może już podczas spotkania przeciwko Chelsea. Ole Gunnar Solskjaer na wczorajszej konferencji prasowej potwierdził, że Anglik jest gotowy do gry.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO