Klopp rozważał powrót Coutinho? „Zabrzmi to trochę dziwnie…”
20.08.2019

Wśród wielu spekulacji związanych z Philippe Coutinho, w mediach pojawiały się oczywiście doniesienia na temat powrotu Brazylijczyka do Liverpoolu. Ostatecznie 27-latek wybrał Bayern Monachium, a Juergen Klopp pochwalił wybór swojego byłego podopiecznego.

Brazylijczyk dołączył do mistrza Niemiec na roczne wypożyczenie, za które „Duma Katalonii” otrzyma 8,5 miliona euro. Dodatkowo Bawarczycy zapewnili sobie opcję wykupu zawodnika po sezonie za 120 milionów euro. Zgodnie ze słowami szkoleniowca „The Reds”, jego zespołu zwyczajnie nie było stać na takie wydatki.

– Jego transfer do Bayernu ma sens dla wszystkich stron. To świetny zawodnik, który może odmienić grę każdego zespołu, jeśli zostanie odpowiednio wkomponowany do zespołu. Zabrzmi to trochę dziwnie, ale nie było nas na to stać. Wydaliśmy już gotówkę, którą za niego dostaliśmy w 2018 roku. Nie chcieliśmy go oddawać, ale Barcelona zmusiła nas do tego, oferując wielkie pieniądze.

Liverpool kilka miesięcy później z pieniędzy zarobionych na sprzedaży reprezentanta Brazylii dokonał dwóch być może najważniejszych transferów w nowożytnej historii klubu. Na Anfield ostatecznie trafił Van Dijk oraz Alisson i dziś nikt nie ma wątpliwości, że taka „wymiana” wyszła całej drużynie na dobre.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO