Emery wskazał dwóch piłkarzy, którzy mogą odejść z Arsenalu
23.08.2019

Spore wydatki Arsenalu w letnim okienku wymuszają na „Kanonierach” równowagę budżetu. Do końca okienka w wielu najlepszych ligach na świecie pozostało nadal sporo czasu, co może oznaczać odejście kilku zawodników z Emirates.

Ekipa z Londynu podczas aktualnego okresu transferowego zarobiła na sprzedaży swoich już byłych graczy około 55 milionów funtów, przy 140 wydanych. Nic zatem dziwnego, że Unai Emery szuka różnych rozwiązań na poprawienie finansów, a te mogą spowodować odejście pewnych piłkarzy. Według hiszpańskiego trenera największe na to szanse mają Mohamed Elneny oraz Shkodran Mustafi.

– Są dobrymi graczami, ale z pewnych okoliczności będą mieli mniejszą szansę na pokazanie swoich umiejętności. Obaj znają swoją sytuację i naprawdę życzę im jak najlepiej. Myślę, że najlepszym wyjściem dla nich jest odejścia do innego zespołu i podjęcie kolejnego wyzwania. W zeszłym roku kiedy nie grali, pokazywali niezadowolenie, a ja rozmawiałem z nimi wiele razy na ten temat także przed tym sezonem. Odejście powinno być dla nich pozytywną rzeczą, ponieważ mogliby trafić do zespołu, gdzie zostaną piłkarzami pierwszego składu i czuć radość z gry.

Niemiec i Egipcjanin mają zatem półtora tygodnia na znalezienie nowych pracodawców. Mustafi mógł liczyć na zainteresowanie ze strony Monaco, zaś Elneny od ekip z tureckiej Super Lig, ale póki co żaden z nich nie doszedł z nikim do porozumienia.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO