“Na bezrybiu i rak ryba”? Nie dla wszystkich – Tomasz Kuszczak zdradził swoje plany
28.08.2019

Tomasz Kuszczak to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich bramkarzy XXI wieku. Zawodnik, który szczególnie podczas gdy w Anglii miewał świetne momenty, obecnie nie jest związany umową z żadnym klubem. Czy to oznacza koniec kariery?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

37-latek ostatnie cztery lata spędził w Birmingham City, jednak tej przygody z pewnością nie będzie miło wspominał. – W Birmingham dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji. Zostałem przesunięty do drugiego, potem do trzeciego zespołu. Otrzymałem dwie oferty, ale klub nie podjął rozmów. Nie wiem dlaczego zaczęto mi przeszkadzać zamiast pomagać – zdradził Polak dla „Przeglądu Sportowego”.

Kuszczak, który ostatni oficjalny mecz rozegrał niemal dwa lata temu, ani myśli zawieszać buty na kołku i wciąż czeka na szansę. Czy to oznacza, że zgodnie z przysłowiem “na bezrybiu i rak ryba” przyjmie pierwszą lepszą ofertę, która się pojawi? Nic z tych rzeczy.

– Pograłbym jeszcze. W tym momencie jestem bez klubu, ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. W ostatnim czasie dostałem kilka propozycji, jednak żadna nie przypadła mi do gustu. Jedna z nich pochodziła z Kazachstanu. Jeśli chodzi o finanse, byłby to kontrakt lukratywny, ale ze względu na rodzinę wolałbym zostać w Anglii. Wiem, że mój agent rozmawiał z jakimiś klubami, jednak na razie nie ma konkretów. Więc czekam i cały czas trenuję, żeby być w dobrej formie fizycznej. Wkrótce rozpocznę zajęcia z jakimś lokalnym zespołem w okolicach mojego domu, by być jak najlepiej przygotowanym do gry – dodał były zawodnik m.in. Manchesteru United.

Jak myślicie, czy Polak, dla którego ostatnie lata nie były udane, jednak dopnie swego i będzie mu dane przeżyć swoją kolejną młodość? Jak sam przyznaje, fizycznie czuje się rewelacyjnie. Czy to wystarczy, by znaleźć sobie miejsce w Championship lub League One? Potrzeba “tylko” klubu, który mu zaufa i da szansę.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!