Początek prawdziwych problemów? Lettieri żegna się z Koroną!
31.08.2019

Wszystko wskazuje na to, że po kolejnej porażce kibice Korony w końcu doczekają się tego, czego domagali się otwarcie w ostatnim czasie. Gino Lettieri po dwóch latach przestanie być trenerem “Scyzorów”.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Włoch swoją przygodę z Ekstraklasą rozpoczął świetnie, stając się m.in. pierwszym menedżerem w historii ligi, który dwa razy z rzędu został wyróżniony tytułem trenera miesiąca. Jednak im dalej w las, tym ciemniej. W Koronie Kielce, w której każdemu trenerowi byłoby trudno o stabilizację, w końcu pojawiły się złe, a nawet bardzo złe wyniki.

Ostatnia seria to jeden remis i aż pięć porażek. Co jeszcze wczoraj mówił po kolejnej (0:2 z Jagiellonią) z nich Lettieri? – Jestem tu od ponad 2 lat i trzy czy cztery porażki nie są powodem, żeby złożyć rezygnację na biurku prezesa. Co roku w okienku transferowym tracimy około 10 zawodników, których trzeba zastępować, trzeba też się obracać w określonych ramach finansowych. Często startuję od zera, tak jak w poprzednich latach. Z tym nowym zespołem jesteśmy w stanie osiągnąć więcej niż do tej pory. Ciężko jest to komentować, jeżeli kibice są zawiedzeni, to pokazują i to jest jasne ze będą to robić, jeżeli będą mieli do tego powody. A czy mają powody? Nie uważam, że powinienem się podać do dymisji.

Wsparcie okazywał także prezes klubu mówiąc, że trener ma całkowite poparcie zarządu. Jak się okazuje, wczorajsze słowa nie znalazły odwzorowania w rzeczywistości. I to nie te zarządu, ale trenera. Jak niedawno poinformował @Janekx89 – świetnie poinformowany w światku polskiej piłki – Lettieri z własnej woli opuści klub wraz ze swoim sztabem.

Kibice Korony już zaczęli świętować, ale chyba nie biorą pod uwagę, że naprawdę źle, to może się dopiero zrobić. Świetnie opłacany Lettieri (TOP3 ligi) nie miał wyników i kolejny raz budował coś od podstaw, ale można było się spodziewać, że w końcu gra “zatrybi”. Bez niego nie zdziwimy się, jeśli Korona do ostatnich kolejek będzie biła się o utrzymanie…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!