Krzysztof Piątek się przełamał po 119 dniach

15.09.2019

W ten weekend strzelało wielu reprezentantów Polski. Lewandowski, Krychowiak, Grosicki, Klich, Frankowski… Dziś przełamał się również Krzysztof Piątek, a jego Milan pokonał Hellas Verona 1:0.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

119 dni – to właśnie tyle Krzysztof Piątek czekał na trafienie w barwach Milanu. Nie udawało się to ani w sparingach ani w dwóch pierwszych meczach ligowych. Sceptycy zaczęli się doszukiwać “klątwy dziewiątki” rzuconej przez Pippo Inzaghiego. Od kiedy Włoch odszedł z Rossonerich, każdy zawodnik z tym numerem okazywał się niewypałem. Lekarstwem na nią miała być zmiana najlepszego strzelca klubu w ubiegłym sezonie z dziewiętnastki na dziewiątkę.

Dziś jednak doszło do przełamania. Zawodnik Hellas Amir Rrahmani dotknął piłki ręką w polu karnym i arbiter wskazał na jedenastkę. Krzysztof Piątek wykorzystał rzut karny. Mimo że bramkarz Marco Silvestri wyciągnął rękę w dobrą stronę, nie zdołał zatrzymać strzału polskiego napastnika. Od tamtej pory Milan prowadził 1:0.

Piętnaście minut później Piątek znów trafił do siatki. Sędzia Gianluca Manganiello postanowił jednak sprawdzić sytuację poprzez VAR, by sprawdzić czy napastnik w tej sytuacji nie sfaulował bramkarza. Po obejrzeniu powtórki, bramka została nieuznana.

Ostatecznie Milan wygrał to spotkanie 1:0. Dzięki temu mediolańczycy zajmują obecnie 7. miejsce w Serie A, z dwoma zwycięstwami i porażką na koncie.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!