Dominacja Starego Kontynentu. Piąty raz półfinały po europejsku 
07.07.2018

Po raz 12 w historii zespół z Europy wywalczy mistrzostwo świata. Natomiast po raz piąty w historii w półfinałach wystąpią wyłącznie reprezentacje ze Starego Kontynentu. Taka sytuacja ostatnio miała miejsce dwanaście lat temu w Niemczech. Wówczas tytuł zdobyła reprezentacja Włoch, która w finale pokonała po rzutach karnych Francję. Trzecie miejsce wywalczyli gospodarze, a czwarte Portugalia.

Walka o medale była wewnętrzną sprawą drużyn z Europy również w latach 1934, 1966 i 1982. W tym ostatnim turnieju reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. Najlepsi okazali się Włosi, którzy w finale pokonali reprezentację RFN. Najmniej udany dla Starego Kontynentu były pierwsze mistrzostwa świata w Urugwaju w 1930 roku. W czwórce znalazła się tylko Jugosławia, zajęła trzecie miejsce ex aequo z zespołem USA. Grały jeszcze Belgia, Francja i Rumunia.

Rosyjski Mundial

Turniej w Rosji okazał się nieudany dla dwóch potęg piłkarskich. Drużyna Niemiec nie wyszła z grupy, a Brazylia odpadła w walce o półfinał z Belgią (1:2). Brak któregoś z tych zespołu w czołowej czwórce mistrzostw miał miejsce tylko raz w historii mistrzostw, w 1930 roku w Urugwaju. Brazylia zajęła wówczas drugie miejsce w grupie – za Jugosławią, i odpadła z turnieju. Niemcy w ogóle nie wystartowali.

typy dnia
kurs 2.18
Irlandia Północna - Holandia
Holandia wygra mecz i obie drużyny nie strzelą gola
TAK
kurs 1.97
Luksemburg - Portugalia
liczba goli - przedział bramkowy
2-3
kurs 3.25
Izrael - Polska
Zwycięzca
X
kurs 4.20
Słowenia - Łotwa
Liczba goli 4,5
+
1000PLN
Oferta VIP!
GRAMGRUBO