Szwecja – Hiszpania. Typy, kursy
12.10.2019
Ostatnia aktualizacja 17 października, 2019 o 15:48

Awansu Hiszpanii na EURO 2020 już raczej nikt nie zabierze. Sytuacja w grupie F jest nadal nierozstrzygnięta, a Szwedzi są jednym z kandydatów do awansu na wielki turniej. Szwecja – Hiszpania. Typy, kursy i ciekawostki do tego spotkania znajdziecie w tym tekście.

Szwedzi mimo presji wywieranej przez Rumunię oraz Norwegię, dzielnie utrzymują się na 2 miejscu w tabeli grupowej. Wygrana 4:0 z Maltą w sobotę sprawiła, że mają obecnie na swoim koncie 14 punktów – o punkt więcej od następnej Rumunii oraz o 4 od Norwegii. Szwedzi grają dosyć równo – 4 wygrane, 2 remisy oraz 1 porażka – zespół de facto nie zaliczył ani razu żadnej wpadki. Niemniej Rumunia cały czas stanowi dla nich ogromne zagrożenie. Nie można także skreślać Norwegów, którzy dzięki remisowi z Hiszpanami w ostatnim meczu, utrzymują się jeszcze w walce o bezpośredni awans z grupy. Szwedzi mogą się pochwalić naprawdę dobrą grą w ataku, zdobyli oni bowiem już 17 bramek, zaledwie o bramkę mniej niż Hiszpanie. Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej przez Zlatana Ibrahimovica, reprezentacja przeszła znaczną przemianę, z zespołu, w którym wszystko było oparte na jednej postaci, stała się prawdziwą, zgraną drużyną, bez tak wyraźnego lidera jakim był były napastnik m.in. Barcelony i Interu.

Reprezentacja Hiszpanii w starciu przeciwko Norwegii delikatnie mówiąc nie zachwyciła. Remis 1:1 nie jest rezultatem, który spotkał się z dobrym odbiorem w kraju. Niemniej w kontekście awansu z grupy, ta strata punktów specjalnie nic nie zmienia. Do pozytywów z meczu przeciwko Norwegom można zaliczyć bramkę Saula, która otworzyła wynik spotkania. Pomocnik Atletico celnie przymierzył zza pola karnego ze swojej słabszej nogi. Tego typu bramki pokazują, jak dużo ma w sobie jakości ten zespół – nawet gdy gra im nie idzie, potrafią przełamać przeciwnika dzięki indywidualnym umiejętnościom poszczególnych graczy.

Hiszpanie nie wywalczyli sobie jeszcze awansu na Euro, dlatego to spotkanie muszą wygrać, by nie patrzeć się już na to co dzieje się za ich plecami. Szwedzi będą na pewno zdeterminowani, ten mecz może mieć bardzo duże znaczenie w kontekście ich awansu – każde punkty w tym starciu będą na wagę złota. Niemniej stawiam na Hiszpanów i na to, że pokażą po prostu lepszy poziom gry niż przeciwko Norwegii.

Szwecja – Hiszpania / typ: 2 @ 1.85
Szwecja – Hiszpania / typ: Hiszpania strzeli gola w obu połowach @ 2.93

BETFAN to bukmacher, gdzie przy minimum 2 zdarzeniach i kursie 2,00 możemy zagrać kupon bez podatku. Nie macie jeszcze tam konta? Załóżcie je z kodem rejestracji GRAMGRUBO z TEGO LINKU!