Verratti i Barcelona jako niekończąca się opowieść. Mogło do tego dojść w 2016 roku

16.10.2019

Marco Verratti podczas każdego okienka transferowego jest łączony z przenosinami do Barcelony. Jak się jednak okazuje, do tego transferu mogło dojść już w 2016 roku, kiedy Włoch nie chciał dłużej znosić nagonki mediów na swoją osobę.

Pomocnik dołączył do PSG latem 2012 z Pescary za 12 milionów euro. Od tego czasu piłkarz jest kluczową postacią w swoim zespole pomimo częstej zmiany menedżerów. Po czterech latach od przenosin do stolicy Francji konkretne zainteresowanie jego osobą wyraził mistrz Hiszpanii, który był skłonny zapłacić spore pieniądze za tę transakcję.

– To prawda, że zaproponowano mi coś takiego. Rozważenie tej oferty przez jakiś czas uważam za coś normalnego – stwierdził zawodnik.

Głównym motywem do zmiany klubu byli francuscy dziennikarze, którzy krytykowali imprezowy styl życia Verrattiego.

– Piłkarze nie żyją inaczej niż inni. Mogę wyjść na miasto jak każda inna osoba. Jeśli mam dzień wolny, to z niego zwyczajnie korzystam. Był w moim życiu taki okres, w którym za każdym razem, gdy wychodziłem z domu, byłem demaskowany. Zaczęły się pojawiać potem informację, że wychodzę z domu każdego wieczora.

Ostatecznie piłkarz został w Paryżu, gdzie do dziś czuje się bardzo dobrze. Być może ma to związek z tym, że obecnie całą uwagę mediów skupia na sobie przede wszystkim Neymar oraz Kylian Mbappe aniżeli 26-letni pomocnik. Czy to ostatecznie wyklucza rozmowy na temat transferu do Barcelony? Odpowiedź poznamy już za kilka miesięcy.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!