Zmiany w Lechu. Klub ma nowych akcjonariuszy

16.11.2019

Lech Poznań ma nowych współwłaścicieli. Nowe akcje klubu zostały objęte przez Piotra i Maję Rutkowskich, dzieci dotychczasowego samodzielnego właściciela.

Jacek Rutkowski jest właścicielem Kolejorza od 30 maja 2006 roku. Wówczas doszło do fuzji Lecha Poznań z Amiką Wronki. Klub przekształcono pod nazwą tego pierwszego, ale na licencji drugiego. Od tamtej pory Duma Wielkopolski dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski, raz zdobyła krajowy puchar i trzykrotnie superpuchar.

Niedawno klub zwiększył własne kapitały poprzez emisję akcji o wartości 2,1 mln złotych. Akcje przejęło potomstwo Jacka Rutkowskiego – Piotr i Maja.

Syn przedsiębiorcy jest związany z Lechem od 2006 roku i pełnił w nim różne funkcje. Od 2011 roku jest wiceprezesem klubu. Maja Rutkowska jest związana z grupą kapitałową Amica SA.

Piotr Rutkowski znajduje się pod ostrzałem kibiców Kolejorza w ostatnim czasie. Wiceprezes jest uważany przez fanów klubu jako jednego z winnych słabszych wyników w ostatnim czasie. W związku z tym domagali się jego dymisji. Teraz jednak jego pozycja w Lechu będzie jeszcze silniejsza.

Fot. YouTube