PZPN odkrył wszystkie karty. Znamy lokalizacje meczów sparingowych przed EURO
06.12.2019

Wczoraj oficjalnie PZPN poinformował o rywalach drużyny prowadzonej przez Jerzego Brzęczka w czterech towarzyskich spotkaniach przed EURO 2020. Dziś z kolei poznaliśmy miejsca, w których to zostaną rozegrane te mecze. 

Od momentu, kiedy wszystkie potyczki reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy oraz świata są rozgrywane na PGE Narodowym, inne miasta mogą czuć się nieco poszkodowane. Głównie mowa tutaj o gospodarzach mistrzostw Europy w 2012 roku. Stadiony wybudowane specjalnie na tę imprezę są oczywiście wykorzystywane na co dzień przez Lecha, Śląsk oraz Lechie, ale zwyczajnie brakuje na nich piłki na najwyższym poziomie.

Głównie dlatego PZPN postanowił tym razem nieco zabawić kibiców w innych rejonach Polski.

Najmniej szczęścia ma niejako Gdańsk, lecz w jego miejsce postanowiono wykorzystać Stadion Śląski. Ostatni raz nasza kadra wystąpiła na tym obiekcie w październiku zeszłego roku podczas meczów w Lidze Narodów przeciwko reprezentacji Portugalii oraz Włoch.

Polska kadra po raz kolejny natomiast uniknie spotkania towarzyskiego poza granicami kraju, choć Piotr Sawicki, sekretarz generalny PZPN, wspominał, że istnieje taka opcja. Jak widać jednak nie została ona wykorzystana, na czym na pewno nie ubolewają Polacy.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO