Mecz Śląska z Lechem bez udziału kibiców!
11.12.2019

W sobotnie popołudnie Śląsk Wrocław w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzy się na własnym stadionie z Lechem Poznań. Spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców. Taką decyzję podjął wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski. Jest to efekt postawy sympatyków wrocławskiej ekipy w meczu z Legią Warszawa.

W ramach osiemnastej serii gier ekstraklasy, Śląsk rozgrywał na swoim obiekcie niezwykle ważne starcie. Była to rywalizacja z Legią. Ówczesny lider rozgrywek nie poradził sobie z warszawską drużyną, przegrywając mecz 0-3.

W pierwszej połowie Piotr Lasyk, arbiter spotkania, przerwał widowisko. To decyzja podyktowana postawą kibiców, którzy użyli sporą ilość środków pirotechnicznych. Cały incydent trwał tak długo, iż Lasyk zaprosił nawet zawodników do szatni.

Według wojewody, całe wydarzenie stanowiło zagrożenie bezpieczeństwa, zdrowia i życia osób, które zgromadziły się na stadionie. Z tego tez powodu, Jarosław Obremski postanowił zamknąć obiekt na najbliższy mecz.

Jak poinformował Śląsk Wrocław za pośrednictwem swojej strony, wszyscy, którzy zakupili już bilety, otrzymają zwrot. Dla posiadaczy karnetu przewidziana jest rekompensata, o której klub poinformuje w czwartek.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO