Szczęście w nieszczęściu. Aston Villa traci ważnego gracza!
22.12.2019

Strata podstawowego zawodnika w trakcie sezonu zawsze jest dotkliwa. Zespół Aston Villi przez najbliższe tygodnie będzie musiał radzić sobie bez gracza pierwszego składu. John McGinn w starciu z Southmaptonem złamał bowiem kostkę.

25-letni pomocnik odgrywał pierwsze skrzypce w zespole beniaminka Premier League. Szkot wybiegł bowiem w każdym ligowym spotkaniu tego sezonu w wyjściowym składzie ekipy z Birmingham. Zawodnikowi AV w 18 spotkaniach udało się strzelić trzy gole.

Sobotnią potyczkę z zespołem “Świętych”, John McGinn zakończył bardzo szybko. Już w 8.minucie spotkania Szkot musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Piłkarza zastąpił Marvelous Nakamba, a drużyna beniaminka ligi przegrała spotkanie na własnym obiekcie 1-3.

Porażka w meczu z Southamptonem nie była jednak największą bolączką szkoleniowca Aston Villi. Wszyscy z niecierpliwością czekali na wiadomości w sprawie stanu zdrowia McGinna. Piłkarz złamał kostkę, dlatego przypuszczano, że zawodnik może nie pojawić się na murawie do końca tego sezonu.

Informacje w sprawie urazu 25-latka są nieco bardziej optymistyczne. Absencja Johna ma bowiem wynieść trzy miesiące.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO