Iker Guarrotxena rozstaje się z Pogonią Szczecin!

30.12.2019

Przedwcześnie swoją przygodę z Pogonią Szczecin kończy Iker Guarrotxena. Hiszpański skrzydłowy za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z zespołem – poinformowała oficjalna strona klubu. 27-letni piłkarz rozegrał w ekstraklasie łącznie 30 spotkań, zdobywając 5 goli.

Iker w debiutanckim sezonie zaprezentował się całkiem przyzwoite. Co prawda Hiszpana nie był najważniejszym ogniwem drużyny ze Szczecina, jednakże ofensywnemu zawodnikowi udało się podczas kampanii 2018/2019 rozegrać 24 mecze, zdobywając 5 bramek i dorzucając do tego jedną asystę.

Trwające rozgrywki wypadają już znacznie gorzej. Guarrotxena wystąpił w zaledwie 6 ligowych spotkaniach, spędzając na murawie nieco ponad 150 minut. 27-latek nie zaliczył ani jednego gola oraz ani jednego ostatniego podania do kolegi z drużyny.

Sytuacja zawodnika wywołała rozmowy na linii piłkarz-klub, które ostatecznie zakończyły się następująco. Iker Guarrotxena rozwiązuje kontrakt z Pogonią za porozumieniem stron. Hiszpan miał ważną umowę do końca sezonu 2020/2021, jednakże obecna rola ofensywnego gracza budziła poważne wątpliwości w dalszy sens współpracy.

Pogoń za pośrednictwem swojej strony podziękowała za zaangażowane oraz walkę zawodnika, a także skierowała życzenia do Ikera w kontekście dalszej kariery.

Fot. YouTube