Sensacyjna wymiana Krzysztofa Piątka? Polak zostałby w Serie A
23.01.2020

Odkąd do klubu z Mediolanu trafił Zlatan Ibrahimović, krytykowany dotąd Piątek stracił miejsce w składzie. Zobaczyliśmy pierwszy mecz od momentu jego przyjścia do “Rossonerich”, który w całości przesiedział na ławce. Potem były także kolejne. Nic dziwnego, że przewiduje się odejście Polaka z klubu.

W ostatnich tygodniach w mediach pojawiało się wiele potencjalnych kierunków. “Pompowana” była przede wszystkim Anglia, w której zainteresowanych miało być nawet ok. pięć klubów. Kwota, jaką Milan chciał odzyskać za polskiego napastnika, była jednak wystarczająco odstraszająca.

Obecnie siódma ekipa włoskiej Serie A była zainteresowana jedynie transferem gotówkowym, sięgającym około 30 milionów euro. Okazuje się, że być może zostanie to rozwiązane nieco inaczej.

Włoska “Republicca” donosi, że AC Milan rozmawia z innym klubem Serie A na temat możliwej wymiany zawodników. Mowa o… Udinese. Klub z San Siro ma bowiem interesować się pomocnikiem “Zebr”, Rodrigo De Paulem. Rówieśnik Polaka wg Transfermarkt wyceniany jest mniej więcej na siedem milionów mniej, niż Piątek (25 mln vs 32 mln). Biorąc pod uwagę determinację Milanu, ta różnica mogłaby zostać pominięta.

Dziś mija dokładnie rok, odkąd Krzysztof Piątek dołączył do “Rossonerich”. W 40 występach zdobył 16 bramek i nie ukrywajmy – po pierwszych meczach, w których trafiał z regularnością pamiętaną z Genoi, mieliśmy dużo większe apetyty…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO