Oficjalnie: Szymon Żurkowski wypożyczony do Empoli

Szymon Żurkowski najbliższe pół roku spędzi w Empoli. W tym sezonie zawodnik spędził na boisku zaledwie dziesięć minut, dlatego ruch  wydaje się więc rozsądnym rozwiązaniem.

Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt z Fiorentiną w styczniu ubiegłego roku. Włodarze “Violi” wydali na niego 3,7 mln euro, jednak najpierw zdecydowali się wypożyczyć zawodnika do Górnika Zabrze. Do treningów z zespołem Fiorentiny zawodnik dołączył dopiero latem.

Miniona runda nie była dla Szymona Żurkowskiego zbyt udana. Wystąpił w zaledwie dwóch ligowych meczach. W starciu z Juventusem wszedł w ostatniej minucie, natomiast przeciwko Udinese przez dziewięć minut znajdował się na placu gry.

Pod koniec grudnia Vincenzo Montellę zastąpił Giuseppe Iachini.  Nowy szkoleniowiec jednak również widział Żurkowskiego tylko na ławce rezerwowych Fiorentiny.

Szansą dla zawodnika może być wypożyczenie do Empoli. Klub po spadku z Serie A ma nieudany sezon i zajmuje dopiero 16. miejsce na drugim poziomie. Do tej pory zgromadził zaledwie 24 punkty w 24 spotkaniach. Jednym z głównych problemów zespołu jest środek pomocy. Może dzięki wypożyczeniu Żurkowskiego obie strony skorzystają?