Christian Eriksen zdradza kulisy rozmów z Manchesterem United!

05.02.2020

Jednym z ciekawszych zawodników dostępnych w zimowym oknie transferowym był Chrstian Eriksen. Duńskiemu pomocnikowi kończył się kontrakt z Tottenhamem, dlatego kilka czołowych ekip z Europy wykazywało zainteresowanie 27-latkiem. Ostatecznie Eriksen zdecydował się na przeprowadzkę do Mediolanu. W jednym z wywiadów, piłkarza zdradził kulisy rozmów z Manchesterem United.

Jest kilku graczy, których nazwisko w kontekście Manchesteru United pojawia się przez wiele lat. Do tego grona należał m.in. Christian Eriksen. Duński pomocnik wielokrotnie był łączony z przenosinami na Old Trafford. W raz z kończącym się kontraktem z ekipą „Kogutów”, spekulacje na temat tego transferu narastały.

Ostatecznie Erkisen zdecydował się na zmianę ligi, podpisując kontrakt z Interem. W jednym z wywiadów, 27-latek zdradził kulisy rozmów z Manchesterem United oraz przyznał, czy transfer do ligowego rywala był w ogóle możliwy – Przez kilka lat prowadziłem rozmowy z „Czerwonymi Diabłami”, jednakże nigdy transfer nie był prawdopodobny. Dyskutowaliśmy, rozważając opcje możliwe i nierealne. Chciałem jednak nowego wyzwania. Dalsza gra w Premier League była pójściem na łatwiznę. Oczywiście mogłem zostać w Tottenhamie, to rozwiązanie również było możliwe. Próba podjęcia nowego wyzwania była atrakcyjniejsza. W momencie, gdy pojawił się Inter, wybór został mocno ułatwiony.

Christian Eriksen zadebiutował już w nowych barwach.Duńczyk zagrał zarówno w meczu pucharowym, jak i ligowym. Do tej pory 27-latkowi nie udało się wpisać na listę strzelców czy asystować przy bramce kolegi z zespołu.