Hit transferowy ekstraklasy! Były gracz West Hamu ma trafić do Górnika Zabrze!
01.03.2020

Niestety, polska ekstraklasa nie jest atrakcyjnym kierunkiem nawet dla przeciętnych zawodników europejskich zespołów. Tym bardziej cieszyć mogą ostatnie doniesienia w kontekście wzmocnienia Górnika Zabrze. Diafra Sakho, były gracz m.in. West Hamu czy Rennes ma trafić do ekipy ze Sląska. 30-latek już w poniedziałek powinien przejść testy medyczne!

Diafra Sakho znany jest szerzej publiczności przede wszystkim z występów w West Hamie. Do zespołu “Młotów” trafił w połowie sierpnia 2014 roku za kwotę 5 milionów euro. Premier League senegalski napastnik nie podbił, choć trzeba przyznać, iż w jednym sezonie snajper spisywał się bardzo dobrze. Podczas kampanii 2014/2015 Sakho zdobył 10 goli oraz zaliczył 2 asysty w 23 ligowych występach.

Później było już tylko gorzej. W 2018 roku zawodnika ściągnął francuski klub Rennes. Drużyna z Ligue 1 zapłaciła za napastnika 10 milionów euro. Patrząc na liczbę występów oraz strzelone bramki, Francuzi nie ubili wielkiego interesu. Dość szybko Sakho przestał grać w Rennes, trafiając na wypożyczenie do tureckiego Bursasporu.

Od początku tego roku Diafra Sakho jest bez klubu. Niepewną sytuację piłkarza chce wykorzystać Górnik Zabrze. Jak informuje Leszek Błażyński z “Przeglądu Sportowego”, Sakho już w poniedziałek powinien przejść testy medyczne, a przy pozytywnym wyniku, Senegalczyk podpisze kontrakt z polskich zespołem.

Będzie to trzecie wzmocnienie Górnika w tym oknie. Wcześniej do drużyny dołączyli Roman Prochazka oraz Erik Jirka. Co ciekawe, wszyscy trzej gracze to transfery bez kwoty odstępnego.

Fot. YouTube/West Ham United FC

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO