Deschamps: Jestem dumny, że jestem Francuzem

15.07.2018

Brazylijczyk Mario Zagallo, Niemiec Franz Beckenbauer i Francuz DidierDeschamps. Te trzy osoby łączy to, że zdobywali mistrzostwo świata zarówno jako piłkarz i szkoleniowiec. Deschmaps jako kapitan „Trójkolorowych” odbierał Puchar Świata w 1998 roku, na Stade de France.

Deschamps został selekcjonerem reprezentacji Francji 8 lipca 2012. Cztery lata później zdobył z nią wicemistrzostwo Europy przegrywając w finale z Portugalią 1:0. – Porażka w finale Euro dwa lata temu bardzo nas zabolała, ale również wiele nauczyła. Przez ostatnie 55 dni wykonaliśmy ogromną pracę. To tak jak zdobycie świętego Graala. Jestem dumny, że jestem Francuzem i że mogłem tworzyć tę drużynę – przyznał szkoleniowiec.

Deschamps świetnie poradził sobie w Rosji

W Rosji poprowadził Francję po mistrzostwo świata. – To niesamowite. Mamy niezwykle młody zespół, który już jest najlepszy na świecie. To nie był wielki mecz w naszym wykonaniu, ale zaprezentowaliśmy przede wszystkim odporność psychiczną. Zdobyliśmy cztery bramki, więc zasłużyliśmy na zwycięstwo. Cała grupa pracowała bardzo ciężko. Mieliśmy trudne momenty na tym mundialu, jednak je przezwyciężyliśmy. Zaczynaliśmy z niskiego pułapu, nie zawsze było łatwo, ale dzięki pracy, znaleźliśmy się w tym miejscu – stwierdził 49-letni trener.


Z kolei Antoine Griezmann dodał, że jeszcze nie wierzy w to, co się stało. – Jestem bardzo dumny z mojej drużyny i wszystkich, którzy pracowali w kadrze. Jesteśmy naprawdę fajną, zjednoczoną grupą. Czas na imprezę. Najpierw pobawimy się tutaj, a jutro we Francji – zapowiedział zawodnik Atletico Madryt. – Bardzo się zżyliśmy od samego początku mistrzostw. Każdy pracował dla całej grupy i to dało efekty – dodał.