Piłkarze Polonii Bytom mogą zrezygnować z części wynagrodzenia. Prezes klubu skomentował sytuację!
22.03.2020

Zawieszenie rozgrywek w wielu europejskich krajach powoduje wiele problemów. Mowa oczywiście m.in. o kwestii finansowej. Spora część klubów może nie poradzić sobie z utrzymaniem drużyny z powodu braku gry. Dlatego też, niektóre zespoły będą zmuszone poprosić swoich zawodników o rezygnację z części wynagrodzenia. Z własną inicjatywą wyszli gracze Polonii Bytom.

W sobotę mogliśmy przeczytać bardzo szlachetne oświadczenie piłkarzy Polonii Bytom. Gracze drużyny z III ligi oznajmili, iż są w stanie zrezygnować z części wynagrodzenia w związku z koronawirusem i zawieszeniem rozgrywek. Wszystko po to, by klub, w którym występują, nie miał ogromnych problemów finansowych.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Taki apel został oczywiście bardzo dobrze przyjęty w środowisku piłkarskim. Na temat postawy swoich zawodników w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”, wypowiedział się prezes klubu, Sławomir Kamiński – Nasi piłkarze wykazali się bardzo dojrzałą postawą, to świadomi ludzie, który widzą, w jakiej znaleźliśmy się sytuacji. Mam nadzieję, że ten list, to oświadczenie wywoła dyskusję w całej Polsce, że nie będzie się odkładało problemu na później, ale kluby, działacze, zawodnicy, związki okręgowe, jak i PZPN już teraz pochylą się nad tym problemem.

Trzeba pochwalić zachowanie piłkarzy Polonii Bytom. Niestety, zapewne wiele zespołów będzie zmuszonych do podjęcia drastycznych kroków. Dużą rolę w kontekście utrzymania klubu będą mieli zawodnicy. Brak odpowiedniej współpracy i zrozumienia mogą spowodować, iż rzeczywiście kilka ekip znajdzie się w bardzo nieciekawej sytuacji.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO