Koniec sezonu ligi belgijskiej? Władze rozgrywek bliskie podjęcia decyzji

Pierwsza liga w Europie zdecyduje się na odwołanie sezonu? Blisko takiego ruchu jest liga belgijska, której władze podejmą decyzję 15 kwietnia.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała piłkarskie rozgrywki na całym świecie. W tej chwili jest niewiele lig, które wciąż rozgrywają spotkania. Jedynym państwem Europy, które nie zdecydowało się na zawieszenie rozgrywek jest Białoruś.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Liga belgijska została zawieszona 13 marca, choć jeszcze dzień wcześniej planowano rozgrywać kolejne mecze bez udziału kibiców. Obecnie sytuacja rozgrywek również zmieniła się dynamicznie. Jeszcze w środę zdecydowano, że Pro League wróci dopiero w czerwcu. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że kolejne mecze zostaną odwołane.

W związku z tym, mistrzem Belgii zostanie Club Brugge, który ma 15 punktów przewagi nad drugim w tabeli Gent. Ponadto działacze proponują, żeby w tym sezonie żaden zespół nie spadł z ligi. Z kolei do najwyższej klasy awansowałyby dwa zespoły.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta 15 kwietnia.

Fot. Jupiler Pro League