Ousmane Dembele opuści Barcelonę za 37 milionów euro?

Barcelona liczy na sprzedaż latem Ousmane Dembele. Jak informuje kataloński “Sport”, piłkarz ma kosztować 37 milionów euro.

Pobyt w Barcelonie naznaczyły kontuzje

Francuz występuje w zespole “Blaugrany” od trzech lat. Wówczas trafił do Katalonii za rekordowe dla klubu 125 milionów euro i miał wypełnić lukę po Neymarze. Tak się jednak nie stało, gdyż przez większość czasu piłkarz był kontuzjowany.

Dembele od początku pobytu w Barcelonie rozegrał 74 mecze, w których zdobył 19 goli i zaliczył 17 asyst. W obecnych rozgrywkach pojawił się na murawie zaledwie dziewięciokrotnie. Od listopada nie zagrał w żadnym meczu z powodu urazu uda.

Ousmane Dembele odejdzie za promocyjną cenę?

Od wielu miesięcy spekuluje się o tym, że czas Dembele w Barcelonie dobiega końca. Jak poinformował “Sport”, klub chce sprzedać zawodnika za 37 milionów euro. To prawie 90 milionów mniej niż w 2017 roku klub wydał na Francuza. Poza tym, piłkarz zarabia tygodniowo 200 tysięcy funtów i jego odejście mogłoby odciążyć klubowy budżet.

Gdzie trafi 23-latek? W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje o zainteresowaniu ze strony włoskich klubów – Interu i Juventusu. Możliwe że Dembele trafi do jednego z nich w ramach wymiany za innego piłkarza.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO