Finał Ligi Mistrzów w Lizbonie? Prezydent Portugalii zabrał głos

Finał Ligi Mistrzów może odbyć się w Lizbonie – taka informacja pojawiła się jeszcze w zeszłym tygodniu. Prezydent Portugalii wyraził gotowość na organizację meczu w swoim kraju.

Finał jednak nie w Stambule?

Pierwotnie finał Ligi Mistrzów miał się odbyć w Stambule na Ataturk Olympic Stadium. Według doniesień “New York Times”, miejsce spotkania będzie zmienione ze względu na niestabilną sytuację w Turcji. UEFA wciąż prowadzi rozmowy z tamtejszymi przedstawicielami i kontroluje sytuację. Wiele jednak wskazuje na to, że to nie Stambuł będzie gospodarzem finału.

Portugalia gotowa na organizację

Według ostatnich doniesień hiszpańskich i portugalskich mediów, mecz mógłby odbyć się w Lizbonie. Do tej pory taki krok znajdował się w sferze plotek. Głos w tej sprawie zabrał prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa.

Czuję, że otrzymamy dobre wieści dotyczące międzynarodowego futbolu w Portugalii w sierpniu – wyznał prezydent Portugalii w rozmowie z “Marcą”.

3 czerwca w Portugalii wracają rozgrywki Ligi NOS, co oznacza, że kraj jest już gotowy na powrót futbolu. Wiele jednak wskazuje na to, że finał Ligi Mistrzów, który ma się odbyć w sierpniu, będzie rozegrany bez udziału kibiców.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO