Francuski rząd podjął decyzję – stadiony otwarte od 11 lipca

Francuski rząd podjął decyzję o otwarciu stadionów. Obiekty sportowe w kraju zostaną otwarte 11 lipca.

Ligue 1 zakończyła rozgrywki 30 kwietnia

Ligue 1 to jedna z nielicznych europejskich lig, które postanowiły wcześniej zakończyć rozgrywki z powodu pandemii. W związku z tym mistrzostwo kraju zdobył Paris Saint-Germain, a królem strzelców został Kylian Mbappe. Tymczasem najwyższą ligę opuściły Amiens i Toulouse, zgodnie z zajmowanymi ostatnimi pozycjami.

Decyzja o przedwczesnym zakończeniu wszystkich rozgrywek była pokłosiem decyzji francuskiego rządu. Tamtejsze władze uznały, że z powodu pandemii obiekty sportowe powinny być zamknięte co najmniej do połowy sierpnia.

Krajowe puchary mają dojść do skutku

Po tym, jak większość europejskich lig wznowiła rozgrywki, Francuzi trochę zaczęli sobie pluć w brodę. Władze po opiniach epidemiologów postanowiły więc otworzyć obiekty sportowe 11 lipca. To oznaczałoby dogranie do końca Pucharu Francji oraz Pucharu Ligi Francuskiej.

Mecze z udziałem kibiców?

Warto dodać, że mecze mogłyby się odbywać przy udziale kibiców. Według wytycznych, na trybunach mogłoby jednak zasiadać tylko pięć tysięcy widzów. Francuski rząd wciąż obserwuje sytuację i prowadzi badania, które miałyby pomóc złagodzić obecne ograniczenia.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO