Liga Europy: Jagiellonia po raz piąty. Rio Ave po raz trzeci
24.07.2018
kurs 2.04
Liga Europy
Jagiellonia - Rio Ave (I połowa)
X

W czwartek w Białymstoku rozegrane zostanie pierwsze spotkanie w eliminacjach do Ligi Europy. Obie drużyny w europejskich pucharach nie odnosiły dotąd większych sukcesów. Portugalczycy po raz trzeci zagrają w eliminacjach LE. Dla Jagiellonii to piąty strat w pucharach.

Jagiellonia Białystok po raz pierwszy zagrała w eliminacjach Ligi Europy po zdobyciu Pucharu Polski w 2010 roku. Prowadzona przez Michała Probierza drużyna odpadła z Arisem Saloniki (1:2 i 2:2). W sezonie 2011/12 kolejna porażka w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy, tym razem z Irtysz Pawłodar (Kazachstan) 1:0 i 0:2. W sezonie 2015/16 było już nieco lepiej. Starcia w pierwszej rundzie z litewskim Kruoja Pakruojis zakończyły się dwoma wygranymi: 1:0 i 8:0. W drugiej rundzie lepsza okazała się Omonia Lefkossias z Cypru: 0:0 i 0:1.

W ubiegłym roku klub z Białegostoku ograł w I rundzie Dinamo Batumi z Gruzji 1:0 i 4:0, by w kolejnej nie przejść FK Gabala (Azerbejdżan) 1:1, 0:2. Rio Ave w pucharach również nie spisuje się najlepiej. Jeden awans do fazy grupowej Ligi Europy ro wszystko, czym może poszczycić się ten portugalski klub.

Polskie zespoły do tej pory 22 razy grały z portugalskimi w europejskich pucharach. Bilans jest niekorzystny: 4 zwycięstwa, 6 remisów i 12 porażek. Było dziewięć dwumeczów i ani razu zespół z naszej ekstraklasy nie wyszedł z takiej rywalizacji zwycięsko. Jagiellonia może być pierwszym zespołem, ale musi wykorzystać atut własnego boiska.

Analitycy z LVBet większe szanse na sukces w czwartkowym spotkaniu dają gospodarzom, kurs 2.25. Stawka na remis wynosi 3.20, a na sukces portugalskiej drużyny 3. Według nas prawdopodobny w tym meczu jest remis. Stawiamy, że taki rezultat będzie widniał po pierwszej połowie tego meczu. Kurs 2.04. Nie spodziewamy się również wielu goli. Poniżej 1.5 stawka wynosi 2.95.

500PLN
GRAMGRUBO500