Cel transferowy Legii Warszawa chciałby zagrać w europejskich pucharach
05.07.2020

Jednym z napastników, którego najczęściej łączy się z Legią Warszawa, jest Denis Alibec. Rumun walczy ze swoim klubem, Astrą Giurgiu, o udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Jeśli jego drużynie ta sztuka się nie uda, być może spojrzy przychylnie na potencjalną ofertę z warszawskiego klubu. 

29-letni napastnik chciałby bowiem zasmakować gry w europejskich pucharach. Tak przynajmniej informuje portal “antenasport.ro”.

Legia pobije rekord transferowy?

Gdyby “Wojskowi” zdecydowali się na pozyskanie Alibeca, musieliby liczyć się z wydatkiem rzędu 1,5 miliona euro. Byłaby to zatem podobna kwota, którą Legia wyłożyła zimą za Bartosza Slisza.

Ciekawe CV

Denis Alibec w swojej karierze występował w takich zespołach jak Inter Mediolan, Bologna czy Steaua Bukareszt. W latach 2014-2017 był graczem Astry Giurgiu, do której powrócił w lipcu 2018 roku. W obecnym sezonie strzelił 13. bramek i zanotował 11. asyst w rozgrywkach ligi rumuńskiej. Alibec jest wyceniany przez portal ‘Transfermarkt” na 1,4 miliona euro. Kontrakt snajpera z Astrą wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku.