Widzew sięgnie po asystenta Nawałki? Bogdan Zając może objąć pierwszy zespół
06.07.2020

Nowym faworytem do objęcia sterów w Widzewie Łódź okazuje się być Bogdan Zając. Rozmowy z Leszkiem Ojrzyńskim skończyły się fiaskiem.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że trenerem łódzkiego Widzewa może zostać Ojrzyński. Negocjacje jednak nie przebiegły pomyślnie dla obu stron i zostały zerwane. Spekuluje się, że nowym trenerem Łodzian może zostać były asystent Adama Nawałki.

Były zawodnik Widzewa

Byłaby to pierwsza praca Bogdana Zająca w roli pierwszego trenera. Dotychczas w karierze szkoleniowej był jedynie asystentem. W 2013 roku zaliczył epizod w Górniku Zabrze w roli tymczasowego trenera. 47-latek jest byłym zawodnikiem Widzewa, 2003 roku wystąpił w 5 meczach tego klubu.

Walka o awans

Władze 4-krotnego mistrza Polski nie są zadowolone z formy drużyny w ostatnich tygodniach. Niezadowalające rezultaty spowodowały, że rozpoczęto poszukiwania nowego szkoleniowca, który byłby w stanie awansować z tym zespołem do 1. ligi. Na 4 kolejki przed końcem klub z Łodzi zajmuje 2. miejsce w tabeli 2. ligi, traci z 3 punkty do prowadzącego Górnika Łęczna.