Odejdzie z klubu? Przyszłość Jorge Felixa nie jest jasna

18.07.2020

Największej gwieździe Piasta Gliwice wraz z końcem lipca wygasa umowa z klubem. Jednak na razie nie wiadomo, jaką decyzję podejmie hiszpański zawodnik.

W rozmowie z Jakubem Kręcidło z „Przeglądu Sportowego” piłkarz opowiedział trochę o swojej najbliższej przyszłości. Jednak jak zapewnia, na razie nie wie, czy mecz 37. kolejki PKO Ekstraklasy w tym sezonie będzie jego ostatnim w barwach Piasta Gliwice.

„Kibice i dziennikarze pytają mnie, czy w niedzielę będę żegnać się z Gliwicami, ale moja odpowiedź się nie zmienia. Brzmi: „Nie wiem”. Naprawdę! Jestem w Piaście szczęśliwy, ale rozmowy z klubem na temat przedłużenia umowy nie idą do przodu tak mocno jak jeszcze kilka tygodni temu. Był moment, gdy wydawało się, że zmierzamy w kierunku porozumienia, ale ostatnio trochę wstrzymaliśmy negocjacje. Dyrektorzy przyglądają się innym zawodnikom, jednocześnie rozmawiając ze mną, czyli piłkarzem budzącym zainteresowanie wielu klubów. Każdy próbuje dbać o swoje interesy i być przygotowanym na każdą ewentualność, to zrozumiałe.”

Na brak ofert nie narzeka

Hiszpan również w tym wywiadzie poruszył kwestię zainteresowania, jaki budzi wśród wielu innych klubów.

„Na tym etapie nie wykluczam żadnego scenariusza. Na brak zainteresowania nie mogę narzekać. Pierwszy raz przekonałem się o tym podczas ubiegłorocznej gali ekstraklasy, na której świetnie się bawiłem, a dzień później w marynarce znalazłem kilka wizytówek dyrektorów sportowych zespołów z ekstraklasy. Wiem, że mój agent swego czasu rozmawiał z Legią, która jest jedną z zainteresowanych mną drużyn, ale teraz mam na stole około 5–10 ofert potwierdzonych już na piśmie, a kolejnych 20 klubów zgłaszało zainteresowanie ustnie, przekonując mnie za pomocą wielu różnych rzeczy. Mam możliwość kontynuowania kariery w Europie, ale też w miejscach bardziej egzotycznych, jak Stany Zjednoczone czy Korea Południowa.”

Lider

W tym sezonie Ekstraklasy wystąpił jak do tej pory w 33 spotkaniach, w których zdobył 16 bramek oraz zanotował 4 asysty. Jest najlepszym strzelcem klubu w obecnych rozgrywkach. Piast zajmuje trzecie miejsce z niewielką szansą na poprawę swojej pozycji.