Newcastle szykuje wzmocnienia przed nowym sezonem. Trzech zawodników na radarze angielskiego klubu
18.07.2020

Newcastle United zakończy sezon Premier League ze sporą przewagą nad strefą spadkową. “Sroki” zamierzają wzmocnić zespół przed rozgrywkami 2020/21, aby zaatakować wyższe miejsce w tabeli. 

Osoby decyzyjne w zakresie transferów postarają się pozyskać trzech piłkarzy. Dwóch z nich najprawdopodobniej pożegna się z Premier League z drużynami, w których obecnie występują.

Spadek obniży cenę transferu

Według angielskich mediów, Newcastle zainteresowane jest sprowadzeniem na St James’ Park zawodnika Norwich City, Todda Cantwella oraz piłkarza Aston Villi, Johna McGinna. Cantwell to 22-letni lewoskrzydłowy. Anglik jest drugą najjaśniejszą postacią w ofensywie “Kanarków” obok Teemu Pukkiego. Cantwell strzelił w tym sezonie sześć bramek i zanotował dwie asysty. McGinn od początku sezonu był ważną postacią w szeregach Aston Villi. Pod koniec 2019 roku doznał jednak kontuzji, z którą zmagał się przez ponad trzy miesiące. Do gry wrócił już po wznowieniu rozgrywek.

Poza wspomnianą dwójką piłkarzy, Newcastle chciałoby ponownie wypożyczyć Valentino Lazaro z Interu Mediolan.

Przejęcie klubu zmieni plany transferowe?

Jeśli jednak dojdzie do głośno zapowiadanego przejęcia klubu przez Muhammada ibn Salmana, z pewnością Newcastle zwróci się ku innym nazwiskom. Ciężko sobie wyobrazić, że piekielnie bogaty szejk zadowoli się transferami Cantwella czy McGinna.