Oficjalnie: Adam Lallana nowym piłkarzem Brighton & Hove Albion

27.07.2020

Brighton & Hove Albion F.C. poinformowało na oficjalnej stronie internetowej klubu, że nowym piłkarzem zespołu został Adam Lallana. Zawodnik przechodzi do zespołu na zasadzie wolnego transferu. 

Anglikowi wraz z końcem sezonu kończył się kontrakt z drużyną Liverpoolu. Umowa nie została przedłużona i 32-latek mógł negocjować z innymi klubami. Brighton & Hove Albion poinformowało, że Lallana trafi właśnie do zespołu „Mew”. Piłkarz związał się trzyletnim kontraktem.

Duże doświadczenie

Adam Lallana znany jest z występów w Premier League. W tych rozgrywkach pojawił się na murawie w 196 spotkaniach, zdobywając trzydzieści bramek oraz notując trzydzieści jeden asyst. Przez większość kariery występował w drużynie Southampton, lecz największe sukcesy osiągał w barwach „The Reds”. Wraz z tym zespołem sięgnął po tytuł Premier League, Ligi Mistrzów, Superpucharu UEFA oraz Klubowych Mistrzostw Świata.

Zakończony sezon

Brighton & Hove Albion zakończył sezon ligowy na piętnastej pozycji. Jednak najważniejsze dla zespołu jest pewne utrzymanie. Lallana z pewnością będzie jedną z gwiazd drużyny „Mew” w kolejnej kampanii ligowej.