Wisła Płock po Miguela Tavaresa i Dusana Lagatora. Potwierdzenie lada moment?
02.08.2020

Kolejne nazwiska są łączone w kontekście transferu z klubem z Płocka. Drużyna Radosława Sobolewskiego chce uniknąć walki o utrzymanie.

Dotychczas Wisła Płock zakontraktowała 6 nowych zawodników, natomiast to nie koniec wzmocnień. Maciej Wąsowski z “Przeglądu Sportowego” podaje, że sondowane są transfery Miguela Tavaresa z Desportivo Aves, a także Dusana Lagatora.

Wisła sięgnie po skrzydłowego?

Tavares ostatni okres spędził na wypożyczeniu w FC Penafiel, w barwach którego zanotował zaledwie 3 występy w 2. lidze portugalskiej. Jesienią w barwach Aves rozegrał 12 spotkań na najwyższym szczeblu. 21-latek preferuje grę na prawym skrzydle. Jego umowa z zespołem Adama Dźwigały wygaśnie 30 czerwca 2021 roku. “Transfermarkt.de” wycenia Portugalczyka na kwotę 350 tys. euro.

Potrzeba wzmocnienia środka pola

Czarnogórzec natomiast pozostaje obecnie piłkarzem z kartą na ręku. Lagator w ostatnim sezonie grał w klubie z Soczi. Zagrał w 13 meczach tamtejszej ligi, zdobył 1 bramkę i zaliczył 1 asystę. 26-latek jest nominalnym defensywnym pomocnikiem, ale może występować także jako obrońca. Jego wycena według “Transfermarkt.de” na chwilę obecną wynosi pół miliona euro.