Kłopot Bayernu przed rewanżem z Realem. Kontuzja ważnego piłkarza

05.05.2024

Bayern Monachium w ostatnim meczu ligowym odniósł porażkę z 1:3 z rewelacyjnym w tym sezonie VfB Stuttgartem. W tym spotkaniu kontuzji nabawił się Raphael Guerreiro. Przed ”Bawarczykami” bardzo ważny mecz z półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Portugalczyk z racji odniesionego urazu nie pomoże drużynie rewanżowym starciu. Niewykluczone, że nie zobaczymy go już do końca sezonu.

Bayern zawodzi w obecnym sezonie

Bayern Monachium może czuć niedosyt w obecnym sezonie. Bayer Leverkusen przerwał ich trwającą 11 lat mistrzowską passę. „Bawarczycy” także bardzo szybko, ponieważ już w 1/16 finału Pucharu Niemiec odpadli sensacyjnie z rozgrywek z występującym na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech Saarbrucken. Jedynym ratunkiem obecnej kampanii byłby triumf w Lidze Mistrzów.

W fazie grupowej przyszło im się mierzyć z Manchesterem United, FC Kopenhagą oraz Galatasaray. Kompletnie zdominowali swoich rywali i nie przegrali ani razu. Zwyciężyli w pięciu spotkaniach i zanotowali remis. W fazie play-off najpierw wyeliminowali Lazio, a następnie Arsenal. Teraz w półfinale przyszło im się mierzyć z Realem Madryt. W pierwszym spotkaniu na Alianz Arenie padł remis 2:2, więc kwestia awansu pozostaje cały czas otwarta. Fani ”Bawarczyków” zdecydowanie liczą na triumf w Champions League, aby uratować obecny sezon.

Ważny piłkarz wypada przed rewanżem

W ostatnim spotkaniu ligowym Bayern Monachium przegrał z VfB Stuttgart 1:3. Dodatkowo kontuzji w meczu nabawił się Raphael Guerreiro. W 17. minucie zmuszony był zejść z boiska i o kulach opuścił stadion. Wnikliwe badania wykazały, że doznał kontuzji więzadła i torebki stawowej kostki, przez co będzie musiał pauzować w najbliższych meczach. Niewykluczone, że nie zobaczymy go już w obecnych rozgrywkach. Co najważniejsze, nie będzie do dyspozycji Thomasa Tuchela w najbliższym, bardzo ważnym starciu z „Królewskimi”.

Raphael Guerreiro na początku obecnego sezonu dołączył do Bayernu z Borussii Dortmund na zasadzie wolnego transferu. W debiutanckim sezonie dla ”Bawarczyków” wystąpił w 28 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. Zdecydowanie mógłby dołożyć więcej występów na swoje konto, gdyby nie jego problemy z kontuzjami na początku sezonu.

Dla Tuchela jest to ważny zawodnik, ponieważ może obstawić mu dwie pozycje – lewą obronę oraz defensywną pomoc. Kiedy jest zdrowy, to gra zwykle w pierwszym składzie. W meczu z Arsenalem zagrał 90 minut i to on popisał się ładną asystą do Kimmicha.  Tamta bramka na 1:0 zdecydowała o awansie. W obu starciach z Lazio także był podstawowym lewym obrońcą. Z Realem jednak na przykład wszedł tuż po przerwie, gdy trzeba było gonić wynik.

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii! Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”: