Liga Europy: Wolverhampton Wanderers zwycięża z Olympiakosem Pireus

06.08.2020

Piłkarze angielskiego zespołu udowodnili swoją wartość i zdołali awansować do dalszej fazy europejskich rozgrywek.

Przed dzisiejszym meczem sytuacja w rywalizacji Wolverhampton Wanderers z Olympiakosem Pireus była na ostrzu noża. Pierwsze spotkanie w Grecji zakończyło się remisem 1:1 i do rewanżu w minimalnie lepszych nastrojach przystępowali zawodnicy Wilków.

Przewaga Anglików

W drugim starciu tych klubów Wolverhampton zwyciężył na własnym obiekcie w stosunku 1:0. Wynik meczu już w 9. minucie został ustalony przez Raula Jimeneza. Meksykanin pewnie wykorzystał jedenastkę, którą chwilę wcześniej podyktował sędzia po błędzie bramkarza. 20 minut po tym zdarzeniu Mady Camara był bliski wyrównania, ale po konsultacji z VAR jego gol został nieuznany. W drugiej części gry Willy Boly zepsuł świetną okazję, Francuz nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. W ćwierćfinale Ligi Europy na podopiecznych Nuno Espirito Santo czeka hiszpańska Sevilla.

Wolverhampton Wanderers – Olympiakos Pireus 1:0 (1:0)

1:0 Raul Jimenez (rzut karny) 9′

Wolverhampton: Patricio, Boly, Coady, Saiss, Doherty, Neves, Moutinho, Jonny (Vinagre 17′), Traore (Jota 57′), Podence (Dendoncker 71′), Jimenez

Olympiakos: Allain, Elabdellaoui, Ba, Cisse, Tsimikas, Guilherme (Cafu 82′), Camara (Koka 65′), Bouchalakis (Fortounis 46′), Masouras (Randjelović 46′), Valbuena, El Arabi