Real poinformował o pozyskaniu bramkarza: “Welcome Courtois”
08.08.2018

O tym transferze mówiło się już od dawna. W końcu doszło do jego sfinalizowania. Thibaut Courtois wraca nie tylko do ligi hiszpańskiej, ale również do Madrytu. Bramkarz reprezentacji Belgii nie będzie jednak bronił barw Atletico, a lokalnego rywala – Realu Madryt. W czwartek ma podpisać sześcioletni kontrakt.


26-letni Courtois od jakiegoś czasu nie ukrywał, że chciałby wrócić z Anglii do Hiszpanii. W Madrycie została jego rodzina. Ostatnio coraz mocniej naciskał na działaczy Chelsea. W końcu otrzymał zgodę. Wpływ na taką decyzję miały zapewne nie tylko prośby belgijskiego bramkarza, ale zapewne gotówka. Golkiperowi z końcem czerwca przyszłego roku kończył się kontrakt z angielskim klubem. Teraz otrzymają za niego około 35 milionów euro.

“Real Madryt i Chelsea doszli do porozumienia w sprawie transferu Thibaut Courtois. Zawodnik będzie związany z klubem przez sześć najbliższych sezonów. Po przejściu testów medycznych, piłkarz zostanie zaprezentowany w loży honorowej Santiago Bernabeu jutro o godzinie 13:00. Następnie Belg po raz pierwszy pojawi się na murawie stadionu”  poinformował Real.

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO