Oficjalnie: Daniel Bielica wypożyczony do Warty Poznań
12.08.2020

Klub za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że Daniel Bielica został wypożyczony do Warty Poznań. “Zieloni” mają opcję wykupu bramkarza. 

Bielica został wypożyczony z Górnika Zabrze. Do tej pory w pierwszym zespole “Górników” wystąpił tylko w trzech spotkaniach. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Sandecji Nowy Sącz.

Słowa dyrektora sportowego

Na oficjalnej stronie internetowej Warty Poznań możemy przeczytać wypowiedź dyrektora sportowego klubu – Roberta Grafa, po wypożyczeniu zawodnika.

“- Wiedzieliśmy, że od tego sezonu musimy wzmocnić rywalizację na pozycji bramkarza. Przyglądaliśmy się Danielowi w 1 lidze, który rozegrał bardzo udany sezon i dlatego zdecydowaliśmy go wypożyczyć – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty.”

“- Rywalizacja między nim a Adrianem Lisem na pewno będzie ciekawa. Dodatkowym atutem Daniela jest fakt, że nadal jest on młodzieżowcem – dodaje dyrektor Graf.”

Wymarzony awans

Warta Poznań zakończyła sezon na trzeciej pozycji w Fortuna 1. Lidze. Tym samym “Zieloni” zagrali w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Warta na początku rozprawiła się Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a w decydującym spotkaniu okazała się lepsza od Radomiaka Radom. Warta Poznań wraca na najwyższy szczebel ligowy po 25 latach.

Fot. Twitter Warta Poznań