Piotr Rutkowski o presji mediów: „To nie pomaga nikomu”

17.08.2020

Współwłaściciel Lecha Poznań udzielił interesującego wywiadu, w którym poruszono wiele kwestii dotyczących klubu.

W wywiadzie z Łukaszem Olkowiczem na łamach „Przeglądu Sportowego”, Piotr Rutkowski między innymi wskazał na winę mediów przy niepowodzeniach polskich klubów.

Media powinny pomóc?

Presja nakładana w Polsce przez nas samych, media, kibiców z roku na rok rośnie. Zwróćmy uwagę, ile lat wyliczano polskim klubom nieobecność w Lidze Mistrzów. To nie pomagało nikomu ” – stwierdził współwłaściciel Kolejorza. Trudno zgodzić się z taką tezą. Media z założenia są od tego, żeby opisywać rzeczywisty stan rzeczy, jednak według Piotra Rutkowskiego powinny także pozytywnie wpływać na rezultaty sportowe.

Przykład Salzburga

Działacz później w pewien sposób zaprzeczył samemu sobie, ponieważ dodał, że w Austrii podobną sytuację miał Red Bull Salzburg. Klubowi wypominano liczbę sezonów, w których byli w stanie zakwalifikować się do fazy grupowej Champions League, aż w końcu Salzburg zbudował swoją pozycję w rankingu UEFA. Wiceprezes Rutkowski po raz kolejny zasłynął wypowiedzią, która wzbudziła kontrowersje wśród kibiców. Warto przypomnieć, że swego czasu trener Nenad Bjelica w podobny sposób chciał zrzucić część odpowiedzialności za wyniki Lecha na media.