Julian Nagelsmann oczekuje od swoich piłkarzy ofensywnej gry. “Musimy przejąć inicjatywę”
18.08.2020

Julian Nagelsmann na konferencji prasowej przed meczem z Paris Saint-Germain podzielił się wrażeniami dotyczącymi dzisiejszego starcia. Zdradził również plan, jaki skonstruował na mecz z mistrzami Francji. 

Przed młodym niemieckim trenerem najważniejsze spotkanie w dotychczasowej karierze trenerskiej. 33-latek nie obawia się rywalizacji z teoretycznie silniejszym zespołem.

“Musimy ruszyć do ataków”

Julian Nagelsmann jasno określił nastawienie swoich piłkarzy w dzisiejszym meczu. Niemiecki trener nie zamierza czekać na ataki rywali i liczyć jedynie na kontrataki. – Zarówno my, jak i PSG nie będziemy w stanie obronić wszystkiego. Sami musimy ruszyć do ataków i stwarzać niebezpieczeństwo. Musimy przejąć inicjatywę. Nie mogę pokazać moim zawodnikom wszystkich sytuacji, które stwarza Neymar. Gwiazdy są wolnymi duchami – oświadczył 33-latek. Taka postawa może gwarantować bezstronnym kibicom kapitalne widowisko.

Niemiecki Ajax

Dzięki wyeliminowaniu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów Tottenhamu oraz Atletico Madryt, klub z Lipska osiągnął największy sukces w swojej krótkiej historii. Niemiecka drużyna może przypominać nieco Ajax Amsterdam z poprzedniej edycji Champions League. Młoda, ambitna drużyna walcząca bez kompleksów z silniejszymi rywalami. Holendrzy wyłożyli się właśnie w półfinale, kiedy to przegrali praktycznie wygrany mecz z Tottenhamem (2:3). Czy piłkarzom Nagelsmanna nie zabraknie doświadczenia z gry na tak wysokim szczeblu rozgrywek?