PKO Ekstraklasa: Remis na zakończenie pierwszej kolejki

24.08.2020

W ostatnim meczu pierwszej kolejki nowego sezonu PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:1.

Nie jest to wymarzony debiut ligowy dla Bogdana Zająca, który przed spotkaniem zapewniał, że celem są trzy punkty. Wcześniej nowy trener Jagiellonii zaliczył także swój pierwszy mecz w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie uległ zespołowi Górnika Zabrze.

Przebieg meczu

Lepiej ten mecz zaczęła drużyna gospodarzy. W 25. minucie Jagiellonia Białystok wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu. Maciej Makuszewski przejął piłkę po główce Puljicia, pobiegł z nią kilkanaście metrów i uderzył na bramkę rywali. Zdecydowanie lepiej przy tym strzale powinien się zachować Mateusz Lis. Jednak Wisła Kraków nie czekała długo z odpowiedzią. Błaszczykowski oddał uderzenie zza pola karnego, futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy i wpadła do siatki. W drugiej połowie dogodną okazję miał Tomáš Přikryl, lecz strzelił wprost w bramkarza gości. Do końca spotkania drużyny nie miały już groźnych sytuacji i musiały zadowolić się remisem.