Oficjalnie: Chelsea pozyskała Bena Chilwella
26.08.2020

Chelsea FC poinformowała za pomocą swojej strony internetowej, że nowym zawodnikiem klubu został Ben Chilwell. Anglik podpisał kontrakt z “The Blues”, który obowiązywać będzie do końca czerwca 2025 roku. 

Ben Chiwell przychodzi do Chelsea na zasadzie transferu definitywnego z Leicester City. Według brytyjskich mediów kwota transferu mogła oscylować w okolicach 50 milionów funtów.

Radość

Swojego zadowolenia nie krył sam piłkarz, którego wypowiedź możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Chelsea FC.

– Jestem zaszczycony, że dołączam do Chelsea w tym ekscytującym czasie dla klubu. Nie mogę doczekać się bycia częścią tego młodego, dynamicznego składu prowadzonego przez Franka Lamparda, z którym powalczymy o trofea w przyszłym sezonie. Nie mogę doczekać się pierwszych treningów. Mam nadzieję, że nie będzie też trzeba czekać długo na grę przed kibicami Chelsea na Stamford Bridge – powiedział Chilwell.

To nie koniec transferów dla “The Blues”

Według informacji najbardziej obeznanych w temacie transferów dziennikarzy, to nie koniec nowych zawodników w zespole “The Blues”. Już niebawem piłkarzami londyńskiego klubu mają zostać doświadczony obrońca Thiago Silva oraz zdolny defensor Malang Sarr, a także wielce utalentowany pomocnik Kai Havertz. I to właśnie transfer tego ostatniego zawodnika budzi największe emocje. Przyjście Niemca okaże się ma być nowym rekordem transferowym Chelsea.