Leeds United się nie zatrzymuje! Rodrigo De Paul na celowniku klubu
30.08.2020

Leeds United jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Rodrigo De Paula. Obecnie Argentyńczyk jest zawodnikiem Udinese. 

Leeds United nie zamierza się zatrzymywać na rynku transferowym. Piłkarzami, którzy trafili do zespołu z Elland Road są m.in. Rodrigo oraz Robin Koch. Szczególnie dziwić może transfer tego pierwszego, ponieważ Hiszpan odszedł z Valencii.

Kolejny ruch Leeds?

Tym razem wzrok przedstawicieli klubu przeniósł się na Rodrigo De Paula, który obecnie jest zawodnikiem Udinese. Według informacji Fabrizio Romano oba kluby rozmawiają na temat ceny za piłkarza, która ma oscylować wokół 30-35 milionów euro. Argentyńczyk we włoskim zespole pokazywał się z dobrej strony, udowadniając tym samym, że zasługuje na grę w lepszej drużynie. Łącznie w barwach Udinese wystąpił w 141 spotkaniach, zdobywając w nich dwadzieścia cztery bramki oraz notując dwadzieścia trzy asysty.

Powrót

Niewątpliwie awans Leeds United do Premier League był wielkim wydarzeniem dla sympatyków tego klubu. “Pawie” powracają na najwyższy szczebel rozgrywkowy po szesnastu latach nieobecności. Transfery, których dokonuje klub, mogą okazać się istotnymi wzmocnieniami w walce o otrzymanie na tym poziomie. Leeds United rozpocznie sezon ligowy 12 września, lecz już od razu czeka ich ciężka przeprawa, ponieważ zagrają wtedy z Liverpoolem.