Przemysław Frankowski oraz Adam Buksa nie przyjadą na zgrupowanie reprezentacji Polski
30.08.2020

Zarówno Przemysław Frankowski, jak i Adam Buksa nie pojawią się na wrześniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Kluby, w których występują zawodnicy, nie udzieliły zgody na wyjazd zawodników na zgrupowanie.

Przyczyna

Informację o braku przyjazdu zawodników podał serwis “laczynaspilka”. W oświadczeniu zamieszczonym na tej stronie możemy przeczytać o tym, dlaczego zawodnicy nie pojawią się na zgrupowaniu.

“Z uwagi na epidemię koronawirusa w tym tygodniu FIFA wprowadziła tymczasowe przepisy, które dały klubom piłkarskim na całym świecie możliwość odmowy wysłania swoich zawodników na zgrupowania reprezentacji. W opublikowanym przez FIFA 24 sierpnia okólniku stwierdzono, że klub ma prawo odmówić wysłania zawodnika na zgrupowanie reprezentacji w sytuacji, w której po powrocie zawodnik musiałby przejść obowiązkową, co najmniej pięciodniową kwarantannę. W regulaminie amerykańskiej ligi MLS postanowiono, że zawodnicy powracający z Europy muszą poddać się dziesięciodniowej kwarantannie.” 

Chicago Fire (Przemysław Frankowski) i New England Revolution (Adam Buksa) nie wyraziły zgody na wyjazd zawodników.

Spotkania

We wrześniowych spotkaniach reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Najpierw “Biało-Czerwoni” zmierzą się czwartego września na wyjeździe z reprezentacją “Oranje”. Trzy dni później także w roli gości zagrają ze wspomnianą Bośnią i Hercegowiną.