Liga Mistrzów. Barcelona pokonuje Juventus, trzy nieuznane gole Moraty

28.10.2020

W szlagierowym meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów Barcelona pokonała w wyjazdowym starciu Juventus 2:0. Gole dla gości zdobyli Ousmane Dembele oraz Leo Messi. Po końcowym gwizdku najbardziej niepocieszony był z pewnością Alvaro Morata. Hiszpan trzykrotnie trafił do siatki rywali, lecz wszystkie jego bramki zostały anulowane przez system VAR.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Przebieg meczu

Barcelona objęła prowadzenie już po niespełna kwadransie gry. Świetną indywidualną akcją popisał się Ousmane Dembele. Francuzowi już po oddaniu strzału mocno pomógł rykoszet, który zmylił Wojciecha Szczęsnego. Przy pierwszym trafieniu dla „Dumy Katalonii” warto też zwrócić uwagę na kapitalny przerzut piłki autorstwa Leo Messiego. Argentyńczyk wykonał tym zagraniem kapitalną robotę.

Juventus odpowiedział minutę później za sprawą Alvaro Moraty. W tej sytuacji interweniował jednak VAR, który anulował gola. Podobnie było w 30 oraz 55 minucie. Hiszpański napastnik „Starej Damy” ewidentnie nie miał dzisiaj szczęścia. Zabrakło go również Merihowi Demiralowi, który na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry musiał opuścić boisko. Turek obejrzał drugą żółtą kartkę.

Gra w osłabieniu pozbawiła gospodarzy nadziei na wywalczenie choćby punktu. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Leo Messi. Gwiazdor „Blaugrany” pokonał Szczęsnego strzałem z jedenastu metrów.

Sytuacja w tabeli

Po dwóch kolejkach Champions League liderem w grupie G jest Barcelona. Podopieczni Ronalda Koemana zgromadzili na swoim koncie komplet punktów. Juventus znajduje się tuż za plecami „Blaugrany”. Na ich koncie widnieją trzy oczka. Dynamo Kijów oraz Ferencvaros na ten moment zgromadziły po punkcie.

Następna kolejka

Kolejne spotkania w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów czekają nas już w przyszłym tygodniu. W środę 4 listopada Barcelona podejmie na Camp Nou Dynamo Kijów. Juventus pojedzie natomiast do Budapesztu na mecz z Ferencvarosem.

Juventus – FC Barcelona 0:2 (0:1)

0:1 – Ousmane Dembele 14′

0:2 – Leo Messi 91′ (rzut karny)

Juventus: Szczęsny – Danilo, Bonucci, Demiral, Cuadrado, Rabiot (83′ Bernardeschi), Bentancur (83′ Arthur), Kulusevski (75′ McKennie), Dybala, Morata, Chiesa

Barcelona: Neto – Roberto, Araujo (46′ Busquets), Lenglet, Alba, Pjanić, de Jong, Dembele (66′ Fati), Pedri (92′ Braithwaite), Griezmann (89′ Firpo), Messi